ForsikringsBrief AdvisorBrief
KØB SENESTE NYT KURSER
Køb Abonnement

Jensens Bøfhus lukker: Rival overtager restauranter

Milliardærfamilie fortæller, at det har været en tung og følelsesladet beslutning at sælge Jensens Bøfhus, der nu bliver lukket af rival til fordel for nye koncepter

Jan Laursen, adm. direktør og medejer i Bone’s, kalder det en unik mulighed, at restaurantkæden nu kan vokse sig stor ved at overtage restauranter fra den velkendte kæde Jensens Bøfhus.
Jan Laursen, adm. direktør og medejer i Bone’s, kalder det en unik mulighed, at restaurantkæden nu kan vokse sig stor ved at overtage restauranter fra den velkendte kæde Jensens Bøfhus. Foto: Astrid Dalum
Der findes næppe mange danskere, der ikke på et tidspunkt har været på Jensens Bøfhus for at spise frokostbøffer, favoritsauce eller softice ad libitum.

Andre læser også

DAGENS

E-AVIS

E-avis vignette
Dagens E-avis