ForsikringsBrief AdvisorBrief
KØB SENESTE NYT KURSER
Køb Abonnement

Kommentator: Ingen troede på Matas’ redningsmand

Gregers Wedell-Wedellsborg kom til et klenodie i identitets- og indtjeningskrise, men forlader et genfødt Matas, der er tre gange større og som vokser digitalt 

Gregers Wedell-Wedellsborg stopper i Matas, fordi han har fået nyt job i udlandet. Han er lykkedes med at skabe ny, digital vækst og samtidig genskabe kædens position hos forbrugerne.
Gregers Wedell-Wedellsborg stopper i Matas, fordi han har fået nyt job i udlandet. Han er lykkedes med at skabe ny, digital vækst og samtidig genskabe kædens position hos forbrugerne. Arkivfoto: Walther Bølge
“Take a look at me now.”Jeg ved ikke, om Gregers Wedell-Wedellsborg har sunget omkvædet fra Phil Collins’ 80’er-klassiker “Against all odds” for sig selv undervejs i sin tid som Matas-topchef, men hvis han har, så er det til at forstå.

Andre læser også

DAGENS

E-AVIS

E-avis vignette
Dagens E-avis