ForsikringsBrief AdvisorBrief
KØB SENESTE NYT KURSER
Køb Abonnement

Carlsberg-topchef satser på overraskelser i 2026

Selv om Carlsberg er udfordret i flere markeder, så nyder koncernen ifølge topchefen godt af en voksende portefølje af produkter. Der kan være lagt op til flere positive overraskelser i det nye år trods usikkerhed

Jacob Aarup-Andersen, adm. direktør i Carlsberg, fortæller, at han vil være overrasket, hvis koncernen ikke kommer med nyheder om nye Pepsi-licenser i 2026.
Jacob Aarup-Andersen, adm. direktør i Carlsberg, fortæller, at han vil være overrasket, hvis koncernen ikke kommer med nyheder om nye Pepsi-licenser i 2026. Arkivfoto: Simon Fals
Det var et begivenhedsrigt år i 2025, sagde Jacob Aarup-Andersen, da han onsdag morgen indledte sin runde af medie- og investorkald i forbindelse med offentliggørelsen af regnskabet for det seneste år.

Andre læser også

DAGENS

E-AVIS

E-avis vignette
Dagens E-avis