ForsikringsBrief AdvisorBrief
KØB SENESTE NYT KURSER
Køb Abonnement

Dette er en økonomisk kommentar skrevet af nogle af landets mest toneangivende økonomiske og finansielle eksperter, som kommenterer dansk og international økonomi samt udviklingen på de globale økonomiske markeder.

“International arbejdskraft er en succes – også når det gælder kriminalitet”

International arbejdskraft er en fordel for dansk økonomi. Diskussionen om international arbejdskraft har også handlet om kriminalitet, men udlændinge i job er mindre kriminelle end sammenlignelige danske statsborgere.
International arbejdskraft er en fordel for dansk økonomi. Diskussionen om international arbejdskraft har også handlet om kriminalitet, men udlændinge i job er mindre kriminelle end sammenlignelige danske statsborgere. Arkivfoto: Morten Juhl/Ritzau Scanpix

International arbejdskraft har været en kæmpe gevinst for dansk økonomi. Den har bidraget til de gode offentlige finanser og til

Andre læser også

DAGENS

E-AVIS

E-avis vignette
Dagens E-avis