ForsikringsBrief AdvisorBrief
KØB SENESTE NYT KURSER
Køb Abonnement

Danica Ejendomme løfter driften til rekordniveau

Danica Ejendomme præsenterer bedste resultat i ni år – og adm. direktør Michael Nielsen er ikke i tvivl om, at en beslutning, han tog for få år siden, spiller en rolle i udviklingen

“Vi har arbejdet meget intenst med at forbedre vores setup omkring driften af ejendommene de seneste tre til fire år. I dag er vi 37 ansatte i Danica Ejendomme, og alt det værdiskabende arbejde står vi selv for,” fortæller adm. direktør Michael Nielsen.
“Vi har arbejdet meget intenst med at forbedre vores setup omkring driften af ejendommene de seneste tre til fire år. I dag er vi 37 ansatte i Danica Ejendomme, og alt det værdiskabende arbejde står vi selv for,” fortæller adm. direktør Michael Nielsen. PR-foto
For fem år siden var stort set alt i Danica Ejendomme outsourcet. I dag er billedet næsten omvendt, efter at adm. direktør Michael Nielsen for år tilbage traf beslutning om at hjemtage en lang række opgaver.

Andre læser også

DAGENS

E-AVIS

E-avis vignette
Dagens E-avis