ForsikringsBrief AdvisorBrief
KØB SENESTE NYT KURSER
Køb Abonnement

Dette er en kommentar skrevet af udvalgte redaktører på Børsen samt en række fast tilknyttede eksterne kommentatorer med stærke faglige kompetencer inden for forskellige ekspertområder. Kommentarerne er udtryk for skribentens holdning.

“Kære politikere, I kan ikke regulere jer til billige boliger”

“Dyre lejeboliger bliver ikke billigere af, at politikerne beslutter, at de skal være det. Omkostningerne skifter blot form,” skriver Line Andersen.
“Dyre lejeboliger bliver ikke billigere af, at politikerne beslutter, at de skal være det. Omkostningerne skifter blot form,” skriver Line Andersen. Arkivfoto: Tom Little/Reuters/Ritzau Scanpix

DR har for nylig sat fokus på “” – huslejen i de store byer er steget, mens flere end tidligere nu bor til leje i en bolig, der er ejet af en virksomhed.

Andre læser også

DAGENS

E-AVIS

E-avis vignette
Dagens E-avis

Forsiden lige nu