ForsikringsBrief AdvisorBrief
KØB SENESTE NYT KURSER
Køb Abonnement

Dette er en kommentar skrevet af udvalgte redaktører på Børsen samt en række fast tilknyttede eksterne kommentatorer med stærke faglige kompetencer inden for forskellige ekspertområder. Kommentarerne er udtryk for skribentens holdning.

Europas måske stærkeste hær kommer ikke med i Nato - det kan få katastrofale konsekvenser

Jacob Kaarsbo
Sikkerhedspolitisk rådgiver
Jacob Kaarsbo
Ukraines ambassadør i Storbritannien, Valerii Zaluzhnyi, er overbevist om, at Ukraine ikke bliver medlem af Nato. Erkendelsen er, at ingen amerikanske præsidenter så længe øjet rækker vil arbejde målrettet på at indlemme Ukraine.
Ukraines ambassadør i Storbritannien, Valerii Zaluzhnyi, er overbevist om, at Ukraine ikke bliver medlem af Nato. Erkendelsen er, at ingen amerikanske præsidenter så længe øjet rækker vil arbejde målrettet på at indlemme Ukraine. Arkivfoto: Wiktor Szymanowicz/Shutterstock/Ritzau Scanpix

Andre læser også

DAGENS

E-AVIS

E-avis vignette
Dagens E-avis

Forsiden lige nu